O nás

MG BIKE TEAM


1. Oddíl:

Jsme mladý nově vzniklý cyklistický oddíl z Přerova. Náš tým byl založen s cílem posunout stávající členy k lepším výkonům a přitáhnout k tomuto odvětví sportu děti a mládež všech věkových kategorií. Je spousta mladých talentovaných jedinců, kteří se chtějí cyklistice věnovat, jen nemají kde. Klubů orientovaných na práci s dětmi je poskrovnu. Současnou páteř týmu tvoří zkušení mladí závodníci, kteří již za sebou mají řadu úspěchů jak v regionálních, tak republikových závodech jako Valašský pohár horských kol, Pohár Drahanské vrchoviny, Valašsko-Karpatská cyklo tour a podobně. Náš tým je registrovaný u rejstříkového soudu v Olomouci.

2. Vedení a trenérské zázemí:

Vedení týmu a tréninkový program je postaven na osobnosti trenéra Martina Grögra, který se práci s mládeží věnuje již dvacet let a to nejen na poli cyklistiky, ale i v ostatních odvětvích sportu jako basketbal, turistika, čí vedení sportovně orientovaných táborů. Vlastní licenci sportovního tréninku a v poslední době byl aktivním trenérem Cyklo MXM Hulín, kde jeho svěřenci zlepšovali své technické dovednosti, výkony a úspěšně bodovali ve všech absolvovaných závodech. Za zmínku stojí i výchova mladého cyklisty, kterého si po třech a půl letech metodického vedení všiml profesionální tým a nyní tento svěřenec jezdí na předních místech  Českého poháru dráhové cyklistiky.

3. Zaměření a cíle:

Chceme, aby náš cyklistický oddíl ukázal ostatním dětem a rodičům cestu k naplnění volnočasových aktivit a svými úspěchy je pozitivně motivoval. Sport a cyklistika obzvláště, je bolestivá záležitost. Zejména při tréninku. Mladí sportovci vychovaní v tomto prostředí jsou vedeni k zodpovědnosti, disciplíně, vytrvalosti a především k sebemotivaci. Z praxe víme, že lidé s takovou životní průpravou ve většině případů nemají problémy s uplatněním v profesním životě a bývají jedněmi z nejlepších zaměstnanců.

4. Tréninky:

Rozdělení a náplň tréninkových programů je stanovena podle věkových kategorií dětí a mládeže individuálně. Trénuje se na horských i silničních kolech. V zimním období probíhá příprava v tělocvičnách formou atleticko-gymnastické průpravy, stabilizačním a posilovacím cvičením, plavecké průpravě v bazénech, či chůzí v kopcích.

5. Soustředění:

Nedílnou součástí tréninkových programů jsou tak zvaná soustředění, kdy celý tým vyráží na tři a více dnů do dané lokality umožňující intenzivnější přípravu jako lyžování, pochodová cvičení, najíždění potřebných kilometrů před začátkem sezóny nebo přípravu na konkrétní důležitou akci, jako Mistrovství České republiky (MČR) v době letních prázdnin. Na zmíněných soustředěních je kladen velký důraz na budování mezilidských vztahů, chcete-li tzv. team building.

6. Závody:

Naší náplní budou v nadcházející sezóně závody Českého Poháru (ČP) v Cross-country (horská kola), ČP v silniční cyklistice a MČR v silniční cyklistice (časovka, silniční závod). Dále se stále budeme věnovat regionálním závodům s nadsázkou zvaných „kolem komína“, které jsou rovněž důležité k získávání zkušeností z kontaktu s ostatními závodníky, závodní atmosféry a v případě umístění našich závodníků na pódiu, jsou dobrou motivací do dalších, těžších závodů.

7. Financování:

Momentálně je náš tým financovaný a podporovaný trenérem a rodiči zakládajících členů. Z tohoto důvodu hledáme silné a stabilní sponzory, kteří budou ochotni podporovat naši společnou věc. Za sponzorské dary nabízíme reklamní prostor jak na dresech a sportovním oblečení, tak i na stanové plachtě zázemí týmu o velikosti 2x3metry apod. Jedním z prvních sponzorů, který se vyslovil pro naši podporu je česká firma MAXBIKE formou materiálního a servisního zabezpečení.